logo merida

URZĄDZENIA
I ŚRODKI HIGIENY

Kamienie milowe

27 lat historii firmy Merida

2014
Sprzedaż internetowa
Powstanie sklepu internetowego. Od tej chwili nasi Klienci dostali możliwość składnia zamówień, również poprzez naszą stronę internetową.
2012
milestone
Budowa nowoczesnego centrum logistycznego
Oddanie do użytku nowoczesnego centrum logistycznego w miejscowości Tyniec Mały, które pełni funkcję magazynu centralnego dla wszystkich oddziałów spółki.
2007
Początek produkcji akcesoriów łazienkowych
Powołanie do życia spółki Akcesoria Łazienkowe. Przedsiębiorstwa będącego częścią naszej grupy, które jest producentem wysokiej jakości akcesoriów łazienkowych, m.in. wieszaków, uchwytów czy szczotek toaletowych.
2006
milestone
Własna papiernia
Początek produkcji ręczników papierowych i papieru toaletowego we własnej papierni w Oławie.
2006
milestone
Nowa siedziba oddziału we Wrocławiu
Budowa nowej siedziby oddziału Wrocław wraz z magazynem
2000
milestone
Magazyn we Wrocławiu
Natomiast w maju 2001, równie szczęśliwi, otworzyliśmy nasz piękny budynek w Budapeszcie. Jesienią 2001 roku rozszerzyliśmy zaplecze logistyczne o magazyn centralny we Wrocławiu 2 o powierzchni 4000 m 3 i kubaturze 38 500 m . oraz rozpoczęliśmy inwestycje w infrastrukturę i salony sprzedaży.
1999
milestone
Nowy obiekt w Warszawie
W roku 2000 ukończyliśmy budowę i szczęśliwi otworzyliśmy nasz nowy budynek w Warszawie.
1997
milestone
Papiernia
Od roku 1998 jako współwłaściciele papierni pod Poznaniem, produkujemy papierowe ręczniki.
1996
Merida w Rosji
1994
milestone
Nowa siedziba we Wrocławiu
W grudniu 1995 przeprowadziliśmy siedzibę do własnego budynku, co pozwoliło nam na uruchomienie nowej linii produkcji mydła w płynie.
1994
Merida na Węgrzech
1993
filie zagraniczne:
powstała Merida w Republice Czeskiej
1993
milestone
Pierwszy oddział
Pierwsza filia to od marca 1993 roku Toruń, a następnie bardzo szybko: Warszawa, Poznań, Gdynia, Kraków, Katowice... aż do 55 istniejących obecnie. Współpracownicy. To najważniejszy i najtrudniejszy wybór, któremu wspólnie sprostaliśmy. Rozszerzając działalność w Polsce, równocześnie - wykorzystując polskie doświadczenia - otwieraliśmy nasze kolejne
1992
milestone
Początek
Plastikowa siateczka na cebulę z szarym mydłem. Jeden koniec zapleciony na kranie, drugi zwisający swobodnie nad umywalką. To inspiracja, pod wpływem której powstała firma Merida. O istnieniu potencjalnego rynku świadczył też drugi charakterystyczny element tamtych czasów. Był to człowiek, któremu zazdrościła cała ulica. W tej to siermiężnej atmosferze objawiliśmy się Polsce - a jak się z czasem miało okazać także światu - tym oto ogłoszeniem, ...w którym cena trzystu czterdziestu siedmiu tysięcy złotych za brytyjski i na dodatek nowoczesny dozownik „do mydła w żelu” nie wydawała się zbyt wygórowana.